VIVALDIANNO THE SHOW

Datum Místo
21. 10. 2023 14:00 (so) Divadlo Hybernia (hlavní sál), Praha 1-Nové Město Objednat u TicketPortalu
21. 10. 2023 18:00 (so) Divadlo Hybernia (hlavní sál), Praha 1-Nové Město Objednat u TicketPortalu
17. 11. 2023 19:00 (pá) Divadlo Hybernia (hlavní sál), Praha 1-Nové Město Objednat u TicketPortalu
18. 11. 2023 14:00 (so) Divadlo Hybernia (hlavní sál), Praha 1-Nové Město Objednat u TicketPortalu
18. 11. 2023 18:00 (so) Divadlo Hybernia (hlavní sál), Praha 1-Nové Město Objednat u TicketPortalu
2. 12. 2023 14:00 (so) Divadlo Hybernia (hlavní sál), Praha 1-Nové Město Objednat u TicketPortalu
2. 12. 2023 18:00 (so) Divadlo Hybernia (hlavní sál), Praha 1-Nové Město Objednat u TicketPortalu
19. 12. 2023 19:00 (út) Divadlo Hybernia (hlavní sál), Praha 1-Nové Město Objednat u TicketPortalu
25. 12. 2023 17:00 (po) Divadlo Hybernia (hlavní sál), Praha 1-Nové Město Objednat u TicketPortalu
Více termínů

VIVALDIANNO THE SHOW

Světově úspěšná 3D show poprvé v Hybernii! 

Producenti: Michal Dvořák a Divadlo Hybernia
Námět: Michal Dvořák a Tomáš Belko
Libreto: Tomáš Belko
Hudba: Michal Dvořák, Jiří Janouch
​Choreo­grafie: DEKKADANCERS, Tomáš Rychetský, Viktor Konvalinka, Adéla Abdul Khaleg

Úspěšná hudební show VIVALDIANNO, která originálním způsobem propojuje hudbu geniálního skladatele Antonia Vivaldiho s jeho výjimečným osudem a zázraky moderních technologií. Zazářilo ve třiceti světových metropolích a získala si přízeň více než 150 tisíc nadšených diváků. Představení s prvky art-rocku citlivě prolnuté s barokní hudbou a podpořené ohromujícími vizuálními efekty osloví jak rodinné publikum, mladé posluchače, tak i fanoušky klasické hudby všech generací.

VIVALDIANNO THE SHOW, vizuálně nově upravená verze diváky doslova vtáhne do lehce mrazivého příběhu barokního génia Antonia Vivaldiho, který se odehrává v rozzářených Benátkách. Díky propojení 3D efektů, moderní choreografie a interaktivních projekcí čeká diváky skutečně výjimečný zážitek. Autory 3D projekcí a vizuálů jsou čeští animátoři ze studia Incognito. Reflektují krásy baroka, Benátek a zároveň vizualizací hudby ponechávají prostor pro divákovu fantazii.

Nová verze VIVALDIANNO s podtitulem THE SHOW překonává vizuální styl předešlých projektů City of Mirrors a Reloaded. Autor, český hudebník a skladatel Michal Dvořák novou úpravu komentuje. "Neuvěřitelná atmosféra Benátek plných světel, kterou se nám v této verzi podařilo vytvořit, poskytne divákům ještě silnější zážitek a skvěle dokreslí příběh a hudbu Antonia Vivaldiho. Stejně jako byl Antonio ve své době velmi inovativní a moderní, tak se THE SHOW snaží o aktuální technické a vizuální inovace, jak by to mohl udělat sám Vivaldi, kdyby žil v naší době. Snažíme se umocnit jeho hudební emoce současnými výrazovými prostředky, moderní choreografií a scénickým pojetím s absolutní úctou k jeho dílu.“

VIVALDIANNO je koncert s příběhem věnovaný géniovi baroka Antoniu Vivaldimu. Libreto napsal textař, dramatik a scenárista Tomáš Belko. V Hybernii uslyšíte v anglické verzi v roli vypravěče hollywoodskou hvězdu, agenta 007 Pierce Brosnana, jehož hlas doprovází hlasy dalších slavných hvězd. V češtině propůjčil podmanivý hlas herec Jiří Dvořák a v dalších rolích Pavla Tomicová, Petr Štěpánek, Vilma Cibulková a Monika Timková. Anglickou verzi si budou moci zahraniční hosté poslechnout pomocí aplikace Cinewav, která dokáže synchronizovat mluvené slovo s živou hudební produkcí. Pro divadlo Hybernia byl projekt nově upraven v režii Michala Dvořáka, spoluautora, producenta a mimo jiné člena skupiny LUCIE.

V nové verzi VIVALDIANNO THE SHOW, která bude mít premiéru 31.března 2023, je potvrzena účast výjimečných sólistů. Jmenujme alespoň hlavní hvězdy: houslový virtuóz Jiří Vodička, koncertní mistr České filharmonie, multižánrová violoncellistka Terezie Kovalová a houslistka Martina Bačová. Díky magickému prolnutí smyčcového kvarteta, elektrických a akustických kytar, samplerů a syntetizátorů, perkusí, etnických hudebních nástrojů a zvukových efektů má show silnou art-rockovou atmosféru. Svým pojetím tato 3D koncertní show stírá rozdíly mezi kulturami a vytváří „show bez hranic“, která oslovuje jak české, tak zahraniční publikum všech generací.

Ponořte se i vy do ohromujícího a tajemného příběhu a seznamte se s milostnými aférami jednoho z největších hudebníků všech dob.

Zažijte VIVALDIANNO!

Pro více informací o aplikaci Cineway navštivte https://www.cinewav.com/.