Tom Odell

Datum Místo
28/3/2024 doors 19:00 / start 20:00 Forum Karlín, Praha 8-Karlín NENÍ V PRODEJI
Více termínů

Zpěvák a skladatel Tom Odell v březnu 2024 vyrazí na největší turné své kariéry. Představí na něm nové album Black Friday, které vyjde 26. ledna. 

Držitel prestižních cen BRIT a Ivor Novello má za sebou působivou dekádu, během níž vydal pět skvělých alb, které mu přinesly 28 milionů posluchačů měsíčně na Spotify a čtyři miliardy přehrání na streamovacích platformách. S albem Black Friday vstupuje Tom Odell do nové hudební kapitoly své kariéry vyzbrojen nově nabytým smyslem pro tvůrčí svobodu a kreativní proces. Nové písně byly Tomem nahrány jednoduše ve studiu s kytarou v klíně se stejnou jednoduchostí a autenticitou, jako když je skládal. Jemné bicí a basa spolu s nápaditými smyčcovými aranžemi vytvářejí jedinečnou intimní atmosféru, která prostupuje celým projektem. Black Friday bude vítaným návratem pro dlouholeté příznivce a zároveň příležitostí získat si nové zástupy fanoušků.

Tom se zatím podělil o dvě ukázky z nové desky, a to o skladbu Somebody Else, kterou zveřejnil spolu s oznámením nového alba a o titulní píseň Black Friday. Ta vyšla na konci září a patřila mezi největší skokany UK chart poslední doby a s 2 miliony streamů za jeden den katapultovala Toma mezi 100 nejstreamovanějších interpretů na světě. Balada Black Friday rezonuje také na TikToku, kde zaznamenala již 150 milionů přehrání. Naživo ji Tom předvedl nedávno v Late Night Seth Meyers, podívejte se zde https://www.youtube.com/watch?v=HBmmv4oMsPQ.

Podobný virální úspěch zaznamenal v roce 2022 i Tomův velký hit Another Love. Získal 4 miliony creates na TikToku, přes 2 miliardy streamů a umístil se v Top 10 UK Official Chart. Song se také stal hymnou v protestních videích proti válce na Ukrajině.

Info pro ZTP/P: cena 1080 Kč, doprovod zdarma ( pro zakoupení vstupenek kontaktujte Ticketportal )