THE SISTERS OF MERCY

Datum Místo
12. 10. 2023 19:30 (čt) Lucerna Music Bar, Praha 1 Objednat u TicketPortalu
Více termínů

THE SISTERS OF MERCY

Britská rocková kapela The Sisters of Mercy se vrací do Prahy v rámci své evropské tour!

The Sisters of Mercy jsou britská rocková kapela, která byla založena v roce 1980 v Leedsu Andrew Eldritchem a Gary Marxem. Původně hráli post-punkovou hudbu, ale brzy přešli k temnějšímu a experimentálnějšímu zvuku, který se stal symbolem gotického rocku. V roce 1982 vydali své první EP "The Damage Done" a o rok později své debutové album "First and Last and Always". Album obsahovalo několik hitů, jako "Marian" a "Alice". V roce 1985 Gary Marx opustil kapelu a byl nahrazen Wayne Husseyem, který se stal jedním z hlavních skladatelů kapely.

V roce 1987 vydali The Sisters of Mercy své druhé album "Floodland", které bylo komerčně velmi úspěšné a obsahovalo hity, jako "This Corrosion" a "Dominion/Mother Russia". Album bylo následováno dlouhou pauzou, během které vystřídali několik bubeníků a Wayne Hussey opustil kapelu v roce 1990. V roce 1992 vydali album "Vision Thing", které se mezi fanoušky řadí mezi nejoblíbenější s hity jako "More" a "Doctor Jeep".

Po vydání alba "Vision Thing" se kapela rozpadla a Andrew Eldritch se soustředil na sólovou kariéru. Nicméně, The Sisters of Mercy se občas vracejí na scénu a přináší svůj unikátní zvuk a temnou energii fanouškům po celém světě. Dnes jsou The Sisters of Mercy považováni za jednu z nejvlivnějších britských rockových kapel a jejich hity jsou stále oblíbené u fanoušků po celém světě.