THE LAST INTERNATIONALE

Datum Místo
6. 4. 2023 20:00 (čt) ROCK CAFÉ, Praha 1-Nové Město Objednat u TicketPortalu
Více termínů

THE LAST INTERNATIONALE

The Last Internationale se vracejí do Prahy, aby tentokrát v plné sestavě odehráli koncert k novému albu TLI3 v pražském Rock Café!

Letos jako předkapela Kiss, příští rok už samostatné tour po Evropě. To jsou The Last Internationale, kteří vydají své očekávané třetí album "TLI 3" 31. března 2023. Na oslavu se vydávají na sedmitýdenní evropské turné.

"The Last Internationale jsou jedni z mých nejoblíbenějších v další vlně rebelských rockerů. Jsou syroví a opravdoví a mísí rockové cítění East Village s palebnou silou křižníku Battleship Potemkin." - Tom Morello (Rage Against The Machine, Audioslave):

BIO:
The Last Internationale, známá také jako TLI, je newyorská kapela, kterou založili zpěvačka Delila Paz a kytarista Edgey. Jejich dlouho očekávané třetí studiové album TLI 3 má vyjít 31. března 2023. Na albu se podílejí Joey Castillo a Eloy Casagrande ze Sepultury, který hraje na bicí. Ke dvěma singlům, "1984" a "Hoka Hey!", byly vydány i videoklipy. Fanoušci se mohou těšit na novou hudbu z připravovaného alba již v lednu.
TLI jsou známí zejména pro svá silná živá vystoupení, sdíleli pódium s takovými jmény, jako jsou Robert Plant, Neil Young, The Who, Kings of Leon, Slash, Scott Weiland, Weezer, One Republic, Tom Morello, Lenny Kravitz, Incubus, Royal Blood, The Cult, Rival Sons a mnoho dalších. V létě tohoto roku absolvovali turné s KISS, Deep Purple, předskakovali Guns and Roses a zahráli si na většině významných festivalů po celé Evropě, včetně Pink Pop, Rock Werchter, Hellfest, Mad Cool, Lollapalooza a Hyde Park.
Jejich debutové album We Will Reign vyšlo u Epic Records v roce 2014. Desku produkoval rockový producent Brendan O'Brien, držitel ceny Grammy, a podílel se na ní bubeník Brad Wilk (Rage Against the Machine), který se ke kapele připojil a koncertoval s ní po celou dobu trvání tohoto nahrávacího cyklu.

Druhé album The Last Internationale Soul On Fire vyšlo v říjnu 2019. Výkonným producentem alba byl Tom Morello a na bicí nástroje se podílel Joey Castillo (Queens of the Stone Age). První singl z alba, "Hard Times", se dostal na první místo bluesové hitparády iTunes ve Velké Británii a do první dvacítky v mnoha různých zemích světa. V roce 2020 kapela vydala Live at Arda Recorders, živé studiové album, které bylo nahráno během výluk COVID.
V červnu 2021 se Delila Paz z TLI objevila v písni Toma Morella "Radium Girls" spolu s Aimee Interrupter z The Interrupters, Naďou Tolokonnikovou z Pussy Riot a Mish Wayem z White Lung.
TLI vystoupili v pořadu Davida Lettermana a nedávno v populární francouzské televizní show Taratata.

Taipei Houston // BIO.
Taipei Houston je duo z Bay Area v severní Kalifornii. Kapelu tvoří bratři Myles (bicí, kytara) a Layne Ulrich (zpěv, baskytara), kteří hrají na bicí, respektive na baskytaru, a vznikla díky návratu obou bratrů do jejich domova z dětství v době pandemie. Poté se přestěhovali do Los Angeles, a jakmile mohli opět vystupovat naživo, začali hrát koncerty po celé jižní Kalifornii.

Na svém nadcházejícím EP Once Bit Never Bored Taipei Houston niterně využívají všech nejlepších částí posledních 30 let rock'n'rollu a vrství zběsilou prudkost garážového rocku s rozmlženým nadhledem grunge a nenucenou instrumentální rozverností psych rocku. Jejich megawattové, svižné písně okamžitě vyvolají vzpomínku na další kultovní dua, jako jsou The Kills, Death From Above 1979 a samozřejmě The White Stripes.

Kapela o projektu říká: "Pro nás je Taipei Houston o tom, že jdeme proti proudu v každém ohledu. Žijeme v době, která je zralá na nesmírně obtížné a matoucí výzvy. Technologie svírají svět čím dál víc, politika se natolik polarizovala, že směřujeme ke klimatické katastrofě. Tato hudba se zrodila a vyrostla ze současné bzučící digitální úzkosti, kterou všichni zažíváme, a z toho, jak se můžeme pokusit těmto pocitům uniknout - byť jen na vteřinu."

Taipei Houston mají v létě 2022 zahrát na festivalech Lollapalooza a Reading & Leeds a do konce roku je čekají ještě vlastní headlinerské koncerty po celých Spojených státech.

Galerie/Média