St. Petersburg Ballet - největší Labutí jezero

Datum Místo
26. 1. 2020 15:00 (ne) Multifunkční aula GONG, Ruská, Ostrava - Vítkovice, Ostrava Objednat u TicketPortalu
ZAVŘÍT 
×

St. Petersburg Ballet - největší Labutí jezero

26. 1. 2020 19:00 (ne) Multifunkční aula GONG, Ruská, Ostrava - Vítkovice, Ostrava Objednat u TicketPortalu
ZAVŘÍT 
×

St. Petersburg Ballet - největší Labutí jezero

27. 1. 2020 19:00 (po) Kongresové centrum Praha, Kongresový sál, Praha Objednat u TicketPortalu
ZAVŘÍT 
×

St. Petersburg Ballet - největší Labutí jezero

28. 1. 2020 19:00 (út) Kongresové centrum Praha, Kongresový sál, Praha Objednat u TicketPortalu
ZAVŘÍT 
×

St. Petersburg Ballet - největší Labutí jezero

Více termínů

St. Petersburg Festival Ballet – největší Labutí jezero na světě

Skvělé a velkolepé umělecké těleso, ruský klasický balet, disponující vším, co lze nazvat ruskou školou klasického baletu, tj. veškerou důkladnou elegancíí klasiky, svěžím dechem XXI. století, ideální technikou provedení a bujarou, nespoutanou šíří ruského ducha ve spojení s opravdovou bohatou nádherou kostýmů a dekorací.

Jedinečnost představení bude letos spočívat v tom, že soubor v Praze a Ostrave předvede nejvelkolepější Labutí jezero na světě.

48 labutích baletek je svým způsobem rekord. Nikdy předtím se v České republice neocitlo současně na scéně tolik baletek. Obvyklý počet bílých labutí v představení „Labutí jezero“ bývá 18-24.

Pražské baletní představení bude taktéž doprovázet Hungary Festival Orchestra (Maďarsko).

Nemá smysl znovu opakovat obsah příběhů těchto nesmrtelných uměleckých děl, stačí říci, že diváci, kteří přijdou na tato představení, se na krátkou dobu ponoří do světa romantiky a krásy, ale také získají spoustu dojmů poté, co proniknou do feérií lásky a smrti, věrnosti a zrady, smíchu a slz, strachu i odvahy, do všeho toho, co souvisí se světovou kulturou, se světovým dědictvím a s mistrovskými uměleckými díly z celého světa.

Vynikající herecký soubor, ztělesňující vše to, čemu se říká ruská škola klasického baletu – tedy přísně klasickou eleganci, svěží dech jednadvacátého století, dokonalou techniku provedení a neomezenou šíři ruské duše v kombinaci s vpravdě královskou nádherou kostýmů a dekorací.

„Sankt-Petěrburský festivalový balet“ (St. Petersburg Festival Ballet) byl založen v roce 2011. Skupina sjednotila mladé a talentované umělce z nejlepších divadel v Sankt-Petěrbugu.

V současné době jsou umělci ze St. Petersburg Festival Ballet často kandidáti i držitelé divadelní ceny „Zlatá maska“, vítězové ruských a mezinárodních soutěží i držitelé prestižních ocenění a vyznamenání.

Galerie/Média

Tento web využívá technické cookies, které zajišťují jeho základní funkčnost, a základní analytické cookies k analýze jeho návštěvnosti. Více informací v Zásadách ochrany osobních údajů.