Seasick Steve

Datum Místo
PŘESUNUTO, NOVĚ 15.8.2022 20:00 Lucerna Music Bar, Praha 1 NENÍ V PRODEJI
Více termínů

Drazí fanoušci, máme radost, že Vám můžeme oznámit nový termín koncertu Seasick Steve – uskuteční se 15.8.2022 v Lucerna Music Baru.
Jedná se o posunutý koncert, který se měl původně uskutečnit 17.5.2022, ale z důvodu onemocnění Seasick Steva covidem se nemohl konat.
Všechny zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.  
Mějte se hezky a těšíme se na setkání s Vámi na koncertě.
team Selection

---

Seasickovo vystoupení v televizní show Live On Jools Holland je od prosince 2006 považováno za jeden z nejpozoruhodnějších průlomů v hudební historii: dohrál, v domnění, že ho nikdo neposlouchal, na konci vztekle odhodil kytaru, a než se stačil ráno probudit, byl navždy slavný.

Američan usazený v Norsku v následujících letech vydával platinová alba, dvakrát získal nominaci na Brit Awards, vystupoval v londýnském Wembley nebo na největších světových festivalech jako Glastonbury či Roskilde a spolupracoval s Nickem Cavem a jeho Grindermanem, Jackem Whitem, John Paul Jonesem od Led Zeppelin, country hvězdou Elizabeth Cook nebo skotskou písničkářkou KT Tunstall. A mezi milé okamžiky patří jeho setkání s velšským tygrem Tomem Jonesem.

Seasickovo svérázné dřevní country punk blues nese všechny znaky samouctví. Syrový hlas i prstoklad vždy přizpůsoboval vlastnoručně vyráběným kytarám z krabic od doutníků, plechovek, automobilových poklic nebo násad od krumpáčů; se třemi i jednou strunou. Hraje ale i na běžné kytary, banjo a mistrovsky ovládá slide. Svůj nejslavnější nástroj - The Three-String Trance Wonder - koupil v Mississippi od kamaráda, kterému ve stodole visel jako dekorace. I na evropském turné v roce 2022 ho bude doprovázet švédský bubeník Dan Magnusson.