Puccini Gala - J. Tetelman & S. D’Eramo

Datum Místo ID akce
Použijte pro přímý nákup vstupenky na prodejním místě Sazky
23. 1. 2024 19:30 (út) Rudolfinum - Dvořákova síň, ID akce: 1302020 Vstupenky
Více termínů


JONATHAN TETELMAN & SYLVIA D’ERAMO
DVOŘÁKOVA SÍŇ RUDOLFINA, PRAHA
23. 1. 2024, 19:30

Jonathan Tetelman – tenor
Sylvia D’Eramo – soprán
PKF – Prague Philharmonia
Rastislav Štúr – dirigent

Tenorista Jonathan Tetelman a sopranistka Sylvia D’Eramo si pro svůj první koncert v Praze zvolili árie a dueta z opera Giacoma Pucciniho.

Chilsko-amerického tenoristu Jonathana Tetelmana označil deník New York Times za „naprostou hvězdu“, a stručně tak vystihl, proč umělec dostává nabídky od nejpřednějších světových operních domů i orchestrů. Přitom jeho cesta na operní Olymp nebyla nikterak přímá: Jonathan začínal jako DJ v jednom z manhattanských klubů a až po nějaké době se rozhodl věnovat jen opernímu zpěvu. „Půl roku jsem pracoval jako číšník a s podporou rodiny jsem si mohl zaplatit několik lekcí týdně. Poslouchal jsem staré nahrávky a videa skvělých interpretů na YouTube a přitom jsem studoval vokální techniku…“ Dnes je vyhledávaným pěvcem evropských i amerických scén. Jeho profilovými rolemi jsou Cavaradossi (Tosca), Werther, Rodolfo (Bohéma), Pinkerton (Madama Butterfly), Turiddu (Sedlák kavalír) či Canio (Komedianti). Hostuje v londýnské Covent Garden, Theater an der Wien, Německé opeře Berlín, Gran Teatre del Liceu v Barceloně, ve Vídeňské státní opeře, v San Francisco Opera, Houston Grand Opera ad. V roce 2021 podepsal exkluzívní smlouvu s labelem Deutsche Grammophon.

Mladá sopranistka Sylvia D’Eramo je absolventka prestižního Lindemannova programu pro mladé umělce při newyorské Metropolitní opeře (2020–22) a představila se již opakovaně úspěšně v Metropolitní opeře, Santa Fe Opera, Palm Beach Opera, Lyric Opera Kansas City, na festivale ve švýcarském Verbier ad. Orchestr PKF – Prague Philharmonia bude řídit renomovaný slovenský dirigent Rastislav Štúr.
Více o události naleznete ZDE.
Pořadatel NACHTIGALL ARTISTS MANAGEMENT s.r.o.