POPRASK NA LAGUNĚ

Datum Místo
16. 12. 2021 19:00 (čt) Studio DVA divadlo, Praha 1 NENÍ V PRODEJI
29. 12. 2021 15:00 (st) Studio DVA divadlo, Praha 1 Objednat u TicketPortalu
29. 1. 2022 19:00 (so) Studio DVA divadlo, Praha 1 Objednat u TicketPortalu
17. 2. 2022 19:00 (čt) Studio DVA divadlo, Praha 1 Objednat u TicketPortalu
Více termínů

POPRASK NA LAGUNĚ

Temperament, rvačky, pračky, hádky, rozchody a usmiřování – to vše ve slavné klasické komedii ze slunné Itálie. Muži a ženy šílí! Podaří se snaživému soudnímu úředníkovi urovnat věčné spory mezi rozhádanými mileneckými páry? Commedia al dente, piccante, furiosa!

Jednu ze svých nejúspěšnějších komedií, Poprask na Laguně (La baruffe chiozotte), napsal Carlo Goldoni v roce 1762. Ve svých Pamětech k jejímu vzniku poznamenává: „Žil jsem v mládí nějaký čas v Chioggii jako koadjutor kancléře. Měl jsem tu pořád dost a dost co dělat s tím početným neklidným obyvatelstvem složeným z rybářů, námořníků a ženských, kteří nemají jiné shromaždiště než ulici. Seznámil jsem se s jejich mravy, jejich zvláštním dialektem či hantýrkou, poznal jsem jejich veselou letoru i jejich prohnanost. Dovedl jsem je tedy vylíčit, jak náleží.“ Na českých jevištích slavila tato vděčná komedie plná temperamentu, radostí i starostí obyčejných lidí z jedné rybářské vesničky nemalé úspěchy: např. v šedesátých letech to byla inscenace Národního divadla v Praze s Ladislavem Peškem a už před dvaceti lety inscenace s Viktorem Preissem a Petrem Kostkou na jevišti Vinohradského divadla v Praze.

 

Autor: Carlo Goldoni
Režie: Milan Schejbal
Dramaturgie: Kateřina Fixová
Scéna: Adam Pitra
Kostýmy: Agnieszka Pátá – Oldak
Hudba: Ondřej Brousek 
Choreografie: Martin Pacek

 

Hrají: Eva Holubová, Jana Krausová, Bohumil Klepl, Kryštof Hádek/Milan Ligač, Jana Stryková/Anna Fixová, Marika Šoposká/Michaela Váňová, Kristýna Badinková Nováková, Mojmír Maděrič/Václav Jílek, Michal Slaný, Roman Štabrňák/Milan Ligač, Jan Meduna/Václav Jílek/Václav Šanda, Jiří Ployhar a Petr Pěknic

 

Délka představení: 2 hod. 15 min. včetně přestávky

Tento web využívá technické cookies, které zajišťují jeho základní funkčnost, a základní analytické cookies k analýze jeho návštěvnosti. Více informací v Zásadách ochrany osobních údajů.