OSTROV LOUTEN: R. SAKAMOTO & D. BERGMÜLLER

Datum Místo
18. 6. 2023 19:00 (ne) Zámek Rájec nad Svitavou, Slavnostní sál, Rájec-Jestřebí Objednat u TicketPortalu
Více termínů

XXVIII. ročník festivalu
CONCENTUS MORAVIAE
30/5-27/6 2023
Mezi Kroměříží a Vídní

Ostrov louten: R. Sakamoto & D. Bergmüller
Ryosuke Sakamoto / renesanční loutna
David Bergmüller / barokní loutna

Loutna je jedním z nástrojů, které si ve spojení se starou hudbou vybavíme jako první. Kytarový mág a virtuózní hráč na dlouhou řadu drnkacích nástrojů období renesance a baroka Pierre Pitzl a jeho přátelé nás zvou na návštěvu Ostrova louten: na tomto imaginárním místě si celou škálu loutnové hudby vychutnáte nejlépe .Zámek v Rájci nad Svitavou se změní v kouzelný Ostrov louten na celý víkend. V neděli se před odplutím z Ostrova louten ve Slavnostním sále zámku představí dva loutnoví mistři, kterým Pierre Pitzl tentokrát asistoval ve funkci dramaturga.  

Koncert je třetí částí dramaturgického projektu Pierra Pitzla - Ostrov louten, kterému předchází páteční loutnový večer v Lysicích a sobotní v Rájci nad Svitavou. Lze si ho užít i samostatně, ale v kombinaci s ostatními dvěma poskytne nepřekonatelný hudební zážitek....

Zlevněné vstupenky jsou k dispozici důchodcům, studentům, držitelům průkazek ZTP (1 osoba) a ZTP-P (1 osoba). Doklad opravňující ke slevě je třeba předložit spolu se zlevněnou vstupenkou při vstupu do místa konání koncertu.