OMAR SOSA & YILIAN CANIZARES (CU/ VE)

Datum Místo
20. 6. 2021 19:30 (ne) Divadlo ABC, Praha 1 Objednat u TicketPortalu
Více termínů

Omar Sosa & Yilian Canizares feat. Gustavo Ovalles (Kuba, Venezuela)

Omar Sosa - piano, klávesy, zpěv / Yilian Canizares - housle, zpěv / Gustavo Ovalles - perkuse

Nadžánrového klávesistu Omara Sosu, který si vysloužil už sedm nominací na Grammy, a vášnivou zpěvačku a houslistku Yilian Cañizares spojil do hudebního projektu nejen stesk po rodné zemi, Kubě. Sdílejí také mystické pouto. Koncertem v pražském divadle ABC nás 20. června 2021 znovu přesvědčí, že jde o povznášející inspiraci.

Když pianista a skladatel Omar Sosa nadchnul zdejší publikum koncertní premiérou v rámci festivalu Colours Of Ostrava 2018, ohlásil také příští projekt. Album a turné se spřízněnou muzikantskou duší, zpěvačkou a houslistku Yilian Cañizares.
Omar a Yilian mají mnoho společného a na jejich souhře to poznáme. Oba muzikanti pocházejí z Kuby, emigrovali do Evropy a vycházejí z tradic latin jazzu a kubánské muziky. Zároveň oba milují, studují a interpretují hudbu africkou, protože právě do západní Afriky vedou jejich rodinné kořeny. Ostatně Omar Sosa se poprvé představil našemu publiku právě v úspěšném projektu Transparent Water se senegalským hráčem na koru Seckou Keitou.
A v případě Yilian Cañizares šla fascinace Afrikou tak daleko, že hudebnice nejen zasvěceně využívá rytmy i melodiku nejpestřejšího kontinentu, ale krom španělštiny a francouzštiny se rozhodla zpívat také v jorubštině. V neposlední řadě Omara a Yilian spojuje také původem latinskoamerické vyznání santería, mírumilovně spojující křesťanské ideály se starými západoafrickými kulty.

Galerie/Média

Tento web využívá technické cookies, které zajišťují jeho základní funkčnost, a základní analytické cookies k analýze jeho návštěvnosti. Více informací v Zásadách ochrany osobních údajů.