Nanebevstoupení Lojzka Lapáčka - ze Slezské Ostrav

Datum Místo
17. 12. 2022 18:30 (so) Divadlo Jiřího Myrona, Ostrava Objednat u TicketPortalu
14. 1. 2023 18:30 (so) Divadlo Jiřího Myrona, Ostrava Objednat u TicketPortalu
Více termínů

Ota Filip, Tomáš Vůjtek: NANEBEVSTOUPENÍ LOJZKA LAPÁČKA ZE SLEZSKÉ OSTRAVY

"Pro mne začínají dějiny první zářijovou nedělí v roce 1928, kdy jsem se narodil. Stalo se to přesně v šedesáté minutě zápasu, kdy se FC Slezská Ostrava ujal vedení 3:2 po nádherné akci, která se překvapivě zrodila v jeho vlastním obranném pásmu."

Fotbalový driblink napříč dějinami dvacátého století
Dramatizace jednoho z nejvýznamnějších románů o Ostravě, který originálním způsobem vypráví příběhy obyvatel tohoto národnostně smíšeného města na pozadí historie fotbalového klubu. Dějiny ostravského fotbalu totiž nezačínají na Bazalech, ale na slezském Kamenci, poblíž kterého Ota Filip vyrůstal.
S hráči FC Slezská Ostrava (dnešní FC Baník Ostrava) prožijeme stěžejní okamžiky našich moderních dějin. První republika, nacismus, komunismus, pražské jaro, normalizace.
Češi, Poláci, Němci, Prajzáci, Židé. A to vše viděno očima hlavního hrdiny, který umí létat a dokáže rozmlouvat s mrtvými. Velkolepé divadlo, které je stejně zábavné jako kruté. Stejně jako doba, o které vypráví.
Světová premiéra 29.01.2022, Divadlo Jiřího Myrona

Vstupenky v distribuci na prodejních místech Ticketportal a nebo je můžete zakoupit a vytisknout online na ticketportal.cz - HOMEtickets!