.NABUCCO

Datum Místo
23. 7. 2021 21:00 (pá) Zámek Blatná, Blatná Objednat u TicketPortalu
24. 7. 2021 21:00 (so) Zámek Blatná, Blatná Objednat u TicketPortalu
Více termínů

Nabucco / Giuseppe Verdi

Motto: Význam svobody a lidskosti doceníme často až tehdy, když se obojího nedostává.

Zámecký park v Blatné se v létě promění ve starozákonní Jeruzalém, do něhož vtrhnou babylónští plenitelé. Odehraje se zde dávný příběh osvobození Židů, zotročených zpupným králem Babylóňanů Nebukadnesarem II. (v italštině zkráceně Nabucco), který se prohlásil za boha a jehož pokořila otrokyně. Především však zazní nádherné Verdiho melodie včetně proslulého sboru Židů „Va, pensiero sull’ali dorate“ (Leť, myšlenko, na zlatých křídlech) ze třetího dějství opery.

Operní soubor Jihočeského divadla připravil neobyčejný hudební zážitek s živým orchestrem, špičkovými sólisty a rozšířeným operním sborem. V režii uměleckého šéfa opery Tomáše Ondřeje Pilaře můžeme očekávat nadčasové uchopení tématu, které ani dnes neztrácí nic ze své naléhavosti, a navíc velkolepou podívanou pod širým nebem v romantických kulisách překrásného jihočeského zámku.

Tento web využívá technické cookies, které zajišťují jeho základní funkčnost, a základní analytické cookies k analýze jeho návštěvnosti. Více informací v Zásadách ochrany osobních údajů.