NA VĚTRNÉ HŮRCE

Datum Místo
10. 2. 2023 19:00 (pá) Švandovo divadlo na Smíchově, Praha Objednat u TicketPortalu
13. 3. 2023 19:00 (po) Švandovo divadlo na Smíchově, Praha Objednat u TicketPortalu
Více termínů

NA VĚTRNÉ HŮRCE

Emily Brontë, Marie Nováková

Jak tenká je hranice mezi láskou a nenávistí? Adaptace románu na pomezí milostné literatury, psychologického dramatu a gotického hororu.

Láska prý hory přenáší. Ale téhle lásce v cestě stojí mnohem vyšší překážky – společnost a zraněná pýcha. Kateřina a Heathcliff si složili slib na svobodných úpatích Větrné hůrky, kde je vášeň stejně krutá jak severní vítr. Z dětí, které neznají rozdíly, se však stávají dospělí a jejich pouto se oslabuje pod tlakem sociálních rozdílů a falešných představ o štěstí. Když dojde ke zradě, od lásky je k nenávisti nebezpečně blízko. A od nenávisti zpět k lásce se táhne cesta tak daleká, že na její konec dohlédne až oko příští generace.

Slavný román Emily Brontë na pomezí milostné literatury, psychologického dramatu a gotického hororu zachycuje příběh dvou generací, které doplácí na jedno spontánní rozhodnutí otce rodiny, ujmout se opuštěného sirotka Heathcliffa. Rodinná sága v sevření věčných protikladů: lásky a nenávisti, svobody a spoutanosti, společnosti se sklony k jednoduchým hodnocením, a přírody, jenž nezná rozdílů. 

REŽIE: Martin Františák

OSOBY A OBSAZENÍ:
KATEŘINA EARNSHAWOVÁ: 
Marie Štípková
NELLY: 
Klára Cibulková
KATEŘINA LINTONOVÁ: 
Denisa Barešová
HEATHCLIFF: 
Jan Grundman
EDGAR LINTON: 
Tomáš Červinek
ISABELA LINTONOVÁ: 
Anna Grundmanová

LINTON: Petr Buchta/Oskar Hes
FRANCIS: 
Anežka Šťastná
JOSEF: 
Tomáš Petřík
DOKTOR KENNETH: 
Matěj Anděl
HINDLEY EARNSHAW: 
Matěj Nechvátal
HARETON EARNSHAW: 
Jan MansfeldGalerie/Média