Malý princ

Datum Místo
31. 1. 2020 20:00 (pá) Nová scéna, Praha 1 Objednat u TicketPortalu
ZAVŘÍT 
×

Malý princ

1. 2. 2020 20:00 (so) Nová scéna, Praha 1 Objednat u TicketPortalu
ZAVŘÍT 
×

Malý princ

22. 2. 2020 20:00 (so) Nová scéna, Praha 1 Objednat u TicketPortalu
ZAVŘÍT 
×

Malý princ

23. 2. 2020 17:00 (ne) Nová scéna, Praha 1 Objednat u TicketPortalu
ZAVŘÍT 
×

Malý princ

Více termínů

Kdo nikdy nečetl Malého prince, jeden z nejslavnějších příběhů moderní světové literatury? Kniha spisovatele a letce Antoina de Saint-Exupéryho, jež poprvé vyšla v roce 1943, patří mezi 50 nejprodávanějších na světě, a je rozhodně více než pohádkou. Ačkoli je řazen do dětské literatury, Malý princ skrývá podobenství, pro které si ho oblíbili především dospělí. Prostý příběh konfrontuje dnešní svět, který je řízen snahou o ovládání přírody, dominancí techniky, materialismem a egoistickými činy, s čistým pohledem dětského hrdiny. Ten nachází smysl v jiných věcech – v přátelství a lásce. Nachází je při svém putování po sedmi planetách, při němž se střetává dětský svět se světem „dospěláků“.

Naše inscenace kombinuje scénografii na principu polyekranu s činohrou, tancem, hudbou, zpěvem a filmovými projekcemi a rozvíjí naplno principy Laterny magiky. V poetickém příběhu nechybí nic, co divák očekává: pozemská poušť a letec, obyvatelé sedmi planet: Král, Domýšlivec, Pijan, Byznysmen, Lampář a Zeměpisec nebo Liška, která Malému princi ukáže hodnotu přátelství. V autorském divadelním představení ale na diváky samozřejmě čeká i řada překvapení. Režisér Vladimír Morávek přizval do svého týmu zkušené spolupracovníky: dramaturga a scenáristu Petra Oslzlého, hudebního skladatele Zbyňka Matějů, kostýmní výtvarnici Sylvu Zimulu Hanákovou, scénografa Daniela Dvořáka, choreografa Libora Vaculíka a kameramana Matěje Cibulku s filmařem Šimonem Koudelou. Inscenace pro celou rodinu potěší všechny, kdo v divadle hledají poetiku i námět k zamyšlení.

Přibližná délka představení včetně přestávky: 2 hodiny a 15 minut, jedna přestávka 20 minut.
V představení jsou použity  německé a anglické titulky.

Záštitu nad inscenací převzal velvyslanec Francouzské republiky v ČR, pan Jean-Pierre Asvazadourian.

Tento web využívá technické cookies, které zajišťují jeho základní funkčnost, a základní analytické cookies k analýze jeho návštěvnosti. Více informací v Zásadách ochrany osobních údajů.