Mahlerovy vzpomínky - Gustav Mahler

Datum Místo
10. 12. 2021 18:30 (pá) Divadlo Jiřího Myrona, Ostrava Objednat u TicketPortalu
3. 2. 2022 18:30 (čt) Divadlo Jiřího Myrona, Ostrava Objednat u TicketPortalu
6. 2. 2022 15:00 (ne) Divadlo Jiřího Myrona, Ostrava Objednat u TicketPortalu
Více termínů

Gustav Mahler, Bergmund Waal Skaslien: MAHLEROVY VZPOMÍNKY
Hudba Gustav Mahler, Bergmund Waal Skaslien
Choreografie Jo Strømgren
Scéna Jo Strømgren
Kostýmy Bregje Eleonora Van Balen
Světelná realizace Jan Tranta

Mládí obarvené časem

Norský choreograf, režisér a filmový tvůrce Jo Strømgren se nechal inspirovat především Mahlerovými písněmi, melodickými útržky a popěvky. V neposlední řadě též tím, co Mahler v dětství slyšel kolem sebe a co bylo příznačné pro jeho domov, pestrou, mnohonárodnostní a multikulturní, pozvolna se rozpadající říši Rakousko-Uhersko.
Tvůrčí snahou Joa Strømgrena není rekonstrukce vzpomínek Gustava Mahlera či znovuvytvoření jeho právě prožívaného dětství a chlapeckého dospívání v Jihlavě, kde velmi citlivě vnímal hudební kulturu tohoto kraje, která se později zčásti odrážela i v jeho tvorbě. Jde mu spíš o to vytvořit poetický obraz světa člověka Gustava Mahlera. Nevyčerpatelným zdrojem Strømgrenovy inspirace je zvláště modernost, aktuálnost a přitažlivost hudby Gustava Mahlera, která tkví v originálním spojení velmi různorodých prvků.
Vedle svých autorských projektů se svou taneční skupinou působí Jo Strømgren jako rezidenční choreograf v Norském národním baletu, spolupracoval také s významnými institucemi, jako jsou Dánský královský balet nebo Vídeňská státní opera. Vytvořil přes 150 choreografií ve více než 60 zemích světa a ve filmech.
Premiéra 02.12.2021, Divadlo Jiřího Myrona

Vstupenky v distribuci na prodejních místech Ticketportal a nebo je můžete zakoupit a vytisknout online na ticketportal.cz - HOMEtickets!

Tento web využívá technické cookies, které zajišťují jeho základní funkčnost, a základní analytické cookies k analýze jeho návštěvnosti. Více informací v Zásadách ochrany osobních údajů.