Lotrando a Zubejda

Datum Místo
23. 10. 2021 11:00 (so) Divadlo Bez Zábradlí, Praha Objednat u TicketPortalu
17. 11. 2021 15:00 (st) Divadlo Bez Zábradlí, Praha Objednat u TicketPortalu
28. 12. 2021 15:00 (út) Divadlo Bez Zábradlí, Praha Objednat u TicketPortalu
Více termínů

Pohádkový muzikál s písničkami Zdeňka Svěráka Jaroslava Uhlíře na motivy stejnojmenné filmové předlohy.

Účinkují: Ondřej Hyneš, Marek Zeman, Natálie Venturová, Kateřina Zapletalová, Daniel Koťan, Patrik Vojtíšek, Matěj Merunka, Romana Sittová, Jiří Krejčí, Ondřej Pech

Autor: Zdeněk Svěrák, Jaroslav Uhlíř, Karel Smyczek, Radovan Snítil

Režie: Libor Jeník Produkce: Divadlo Agáta

Délka: 60 min. 

Každý divák bez rozdílu věku musí mít vlastní vstupenku.

Pohádkový muzikál s písničkami Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře na motivy stejnojmenné filmové předlohy. Za lesy hlubokými a kopci oblými se rozkládá půvabná česká kotlina. Kromě obyvatel počestných a pracovitých tu ale bydlí také loupežníci. Nejhorší z nich, starý raubíř Lotrando, si pro samé obírání pocestných málem ani nevšiml, že mu z jeho syna vyrostl pěkný, ale nevzdělaný mladík. Pošle proto mladého Lotranda do kláštera, aby se mu dostalo řádného vychování. Z chlapce, který dosud rostl jako dříví v lese, se mezi mnichy stane jemný mladý muž. Jako poslušný syn svému umírajícímu otci slíbí, že řádně převezme jeho řemeslo. Když se duše starého arcilotra konečně odebere do pekla, nastanou mladému Lotrandovi těžké chvíle. Jako slušně vychovaný člověk není schopen obrat ani toho nejneobyčejnějšího kupčíka. Ještěže potká drvoštěpa Drnce, který se s ním rozdělí o kus chleba s tvarohem. S fortelným dřevorubcem Drncem se Lotrando dostane také do daleké Solimánie. Tam už dlouhou dobu shánějí pravého studovaného doktora. Člověka, který má před lékařským jménem slabiku „Dr“.

Tento web využívá technické cookies, které zajišťují jeho základní funkčnost, a základní analytické cookies k analýze jeho návštěvnosti. Více informací v Zásadách ochrany osobních údajů.