Listopad

Datum Místo
19. 3. 2024 19:00 (út) KC Semilasso, Brno Objednat u TicketPortalu
Více termínů

LISTOPAD
JAK BÝT ZNOVU ZVOLEN AMERICKÝM PREZIDENTEM, KDYŽ POPULARITA KLESÁ K NULE? NEKOREKTNÍ POLITICKÁ FRAŠKA.

V HLAVNÍ ROLI MICHAL DLOUHÝ.
DÁLE HRAJÍ: JIŘÍ HÁNA, JAN SZYMIK, LENKA ZBRANKOVÁ
ZDENĚK VENCL / PETR SVOJTKA
REŽIE: PETR SVOJTKA

DÉLKA PŘEDSTAVENÍ 2 H VČETNĚ PŘESTÁVKY

Politická fraška jednoho z nejlepších současných amerických autorů nás zavede do Bílého domu, kde se fiktivní americký prezident Charles Smith připravuje na novou prezidentskou volbu, ve které jsou ovšem jeho šance na znovuzvolení „stejně nízké jako Ghándího cholesterol“. Nehodlá se však vzdát bez boje a svou chystanou kampaň opře o novou interpretaci oslav Dne díkůvzdání, která by mu měla získat patřičný kapitál od „zainteresovaných“ kruhů. Na scénu tak přicházejí krocani, moderní indiánský náčelník a také prezidentova výstřední autorka projevů, která si z Číny přiveze nejen adoptované miminko, ale i ptačí chřipku.

Komedie Davida Mameta (autor scénáře k filmům Vrtěti psem a Hannibal) vtipně a břitce komentuje stav současné vysoké politiky i mnohé společenské nešvary, se kterými se dnes a denně setkáváme. Je to skvěle napsaná hra a my věříme, že čeští diváci jí budou skvěle rozumět!

V roce 2015 na Grand Festivalu smíchu v Pardubicích získala tato inscenace cenu za nejoblíbenější inscenaci publika - Komedie diváků a Michal Dlouhý obdržel Cenu za nejlepší mužský herecký výkon.

UPOZORNĚNÍ PRO DIVÁKY
V inscenaci se objevují vulgarismy, proto není vhodná pro diváky do 15 let.

Galerie/Média