Lakomec

Datum Místo
20. 11. 2019 19:00 (st) Divadlo Kalich, Praha ZATÍM NENÍ V PRODEJI
ZAVŘÍT 
×

Lakomec

5. 12. 2019 19:00 (čt) Divadlo Kalich, Praha NENÍ V PRODEJI
ZAVŘÍT 
×

Lakomec

27. 1. 2020 19:00 (po) Divadlo Kalich, Praha NENÍ V PRODEJI
ZAVŘÍT 
×

Lakomec

26. 2. 2020 19:00 (st) Divadlo Kalich, Praha Objednat u TicketPortalu
ZAVŘÍT 
×

Lakomec

24. 3. 2020 19:00 (út) Divadlo Kalich, Praha Objednat u TicketPortalu
ZAVŘÍT 
×

Lakomec

20. 4. 2020 19:00 (po) Divadlo Kalich, Praha Objednat u TicketPortalu
ZAVŘÍT 
×

Lakomec

26. 5. 2020 19:00 (út) Divadlo Kalich, Praha Objednat u TicketPortalu
ZAVŘÍT 
×

Lakomec

28. 5. 2020 19:00 (čt) Divadlo Kalich, Praha Objednat u TicketPortalu
ZAVŘÍT 
×

Lakomec

Více termínů

LAKOMEC

Inscenaci Molièrova Lakomce přisuzuje Divadlo Kalich výjimečnou pozici v repertoáru. Nadělí ji divákům ke svým dvacátým narozeninám, jež oslaví právě premiérou této hry 1. listopadu. A ve stejný den slaví kulaté jubileum i Pavel Zedníček. Věříme, že jedna z nejslavnějších komediálních rolí v historii světového divadla mu dá šanci ukázat, jak žánrově široký je jeho vyhlášený herecký talent a temperament.

 

Lakomec je jedním z nejslavnějších a nejuváděnějších děl J. B. P. Molièra. Tento mistr francouzské a světové komediografie zachytil v hlavní postavě Harpagona věčné lidské vlastnosti nezdravých tužeb, hamižností, podezíravosti a obav. Strach je to, co nás ovládá a deformuje, pokud mu podlehneme. Molièrův Lakomec není jen tím, kdo nezdravě shromažďuje peníze. Tato vlastnost je jeho chorobou. Lakota je jeho náboženstvím, světonázorem a posláním. Staví na hlavu všechno, co dělá, i vztahy s nejbližšími a dokonce také lásku. Molière Lakomce nevymyslel, zachytil typ, který tu vždy mezi námi byl a nadále bude. Převtěluje se, mění šaty, účes, stranickou příslušnost, sociální původ, ale přesto ho lze najít v každé době, v každém větším společenství.

Proto s každým poctivým uvedením této hry vzniká nový osobitý Lakomec, rozšiřující řady těch předchozích. Mnoho skvělých herců se zhostilo této role a na další ještě čeká. V naší inscenaci to je právě Pavel Zedníček, jehož komediální mistrovství s nádechem jemné melancholie, smysl pro detail i obrovská energie jsou zárukou dalšího zajímavého pohledu na tento věčný lidský typ. Divadlo Kalich přináší Lakomce současného, bez krajek a paruk, ale s krásou a jiskrou Molièrova jazyka. Oproštěný od kudrlinek nekompromisně nastavuje zrcadlo nám samotným přesně tak, jak to s neskutečnou chutí a odhodláním dělal už sám Molière svým současníkům.

Tento web využívá technické cookies, které zajišťují jeho základní funkčnost, a základní analytické cookies k analýze jeho návštěvnosti. Více informací v Zásadách ochrany osobních údajů.