LABUTÍ JEZERO

Datum Místo
7. 4. 2021 19:00 (st) Kongresové centrum Praha, Kongresový sál, Praha Objednat u TicketPortalu
8. 4. 2021 19:00 (čt) Kongresové centrum ALDIS, Hradec Králové, Hradec Králové Objednat u TicketPortalu
9. 4. 2021 19:00 (pá) Dům kultury města Ostravy, 28. října 124, Ostrava Objednat u TicketPortalu
10. 4. 2021 19:00 (so) Kongresové centrum Zlín, nám. T. G. Masaryka 5556, Zlín Objednat u TicketPortalu
11. 4. 2021 19:00 (ne) DK Metropol, Senovážné nám. 2, České Budějovice, České Budějovice 1 Objednat u TicketPortalu
Více termínů

Po úspěšném Festivalu Ruského Klasického Baletu, který se konal v říjnu 2019 v Bratislavě, přichází divadlo "Moscow State Ballet" i do České republiky. V dubnu 2021 představí v rámci česko-slovenského turné nejslavnější balet na světě - «Labutí jezero».

Divadlo "Moscow State Ballet" je divadlem klasického baletu. Primabalerínou je absolventka akademie moskevského Státního akademického Velkého divadla Ľudmila Titova. V novinách "The Gulf Time" byla nazvána "balerínou a učitelkou světové třídy". Ľudmila Titova se stala jednou z hrdinek dokumentárního filmu o historii baletu "Symboly ruského baletu". Prioritní činností divadla je zachování nejlepších tradic ruské školy klasického baletu. Ruský balet je především o emocích a vnitřních pocitech duše vyjádřených tancem. Soubor divadla tvoří absolventi nejlepších baletních škol v Rusku, kteří mají kromě vysoké úrovně technických dovedností i vynikající herecké schopnosti, například schopnost úplně se reinkarnovat na jevišti. Do divadla byli pozváni i přední sólisté Státního akademického Velkého divadla a Mariinského divadla z Petrohradu. Divadlo úspěšně vystupuje po celém světě, diváci z Německa, Španělska, Itálie, USA, Brazílie, Koreje, Číny a mnoha dalších zemí s potěšením vítají každou návštěvu "Moscow State Ballet".

«Labutí jezero» je nejslavnějším baletem na světě, který napsal Petr Iljič Čajkovskij. Tento balet byl poprvé představen 4. března 1877 na jevišti moskevského Velkého divadla, kde vystoupili umělci císařského souboru. Příběh lásky prince Siegfrieda a princezny Odetty, která je přeměněna na bílou labuť zlým čarodějem Rudovousem. Princ Siegfried se snaží zabránit kouzlu a v neuvěřitelném boji mezi dobrem a zlem nakonec zvítězí dobro. To vše, v podání skvělých umělců v kombinaci s barevnými dekoracemi a úžasnými kostýmy.

Délka je 2 hodiny 30 minut s přestávkou.

Vstupenky pro vozíčkáře objednávejte na

Galerie/Média

Tento web využívá technické cookies, které zajišťují jeho základní funkčnost, a základní analytické cookies k analýze jeho návštěvnosti. Více informací v Zásadách ochrany osobních údajů.