Knoflíkáři

Datum Místo
21. 10. 2023 16:00 (so) Dejvické divadlo, Praha NENÍ V PRODEJI
21. 10. 2023 19:30 (so) Dejvické divadlo, Praha NENÍ V PRODEJI
Více termínů

KNOFLÍKÁŘI / KOMORNÍ DIVADLO ARTÉ / 21. 10. 2023

Po představení následuje beseda Petrem Zelenkou!

Hořká ironická komedie podle původního scénáře díky, kterému vznikl stejnojmenný slavný kultovní film! Propojené povídky ukazující různé typy lidí a jejich životní osudy – od příjmeného taxikáře s jeho kýchací ženou, přes psychologa s každodenními rituály, pitomce, který umí doplivnout na lokomotivu, až k lidem, kteří jsou poslední slušná generace a amerického pilota, který lituje svého činu. Neskutečně vtipný a originální příběh s nádechem ostré aktuality.

Komorní divadlo Arté je divadelní soubor složený z profesionálních herců z Ostravy a z nadšenců z Frýdku-Místku. Soubor funguje již osm let a za svojí existenci má na svém kontě několik představení podle vlastní autorské adaptace, s originální režii, s originální hudbou a excelentími hereckými výkony. Po osmi letech přesně 28.ledna uvedl soubor znova po Příbězích obyčejného šílenství Petra Zelenku a to tentokrát jeho kultovní Konoflíkáře podle původního filmového scénáře jako jediní na světě.

Uvádí: Komorní divadlo Arté

Autor filmového scénáře: Petr Zelenka

Divadelní adaptace, úprava a režie: Jakub Vašek

Hrají: Marcela Čapková, Miroslav Rataj, Jakub Vašek, Lucie Okonová, Jan S. Kukuczka, Jan Vrbacký, Ondřej Haladej, Tereza Pobudová, Jaroslav Pszczolka