KRÁSNÁ VZPOMÍNKA / Divadlo Ungelt

Datum Místo
25. 7. 2023 19:30 (út) Barokní dvůr Borotín (u Tábora), Borotín Objednat u TicketPortalu
Více termínů

Stephen Temperley - KRÁSNÁ VZPOMÍNKA / Divadlo Ungelt 
Hrají
BÁRA ŠTĚPÁNOVÁ a ONDŘEJ BROUSEK  
Režie Martin Čičvák 

Jaké to je být pianistou nejhorší zpěvačky všech dob? Bizarní příběh Florence Foster Jenkinsové plný živě hrané jazzové i operní hudby. Humorný příběh o skutečně žijící zpěvačce, jejíchž výstupy však nebyly hudebně příliš zdařilé
Temperament Báry Štěpánové a muzikálnost Ondřeje Brouska dělá z hry Krásná vzpomínka neopakovatelný večer. Příběh Florence Foster Jenkinsové je podaný z nezvyklého úhlu pohledu jejího pianisty. 
Bizarní zpěv, vystupování a vlastně celý život americké "divy" Florence Foster Jenkinsové nepřestává fascinovat ani téměř osmdesát let po její smrti. Amatérská sopranistka, která zjevně neuměla zpívat a která si ovšem pro své materiální zázemí a kontakty mohla dovolit pořádat koncerty a dokonce vyprodat newyorskou Carnegie Hall, se stala inspirací i pro hru britského herce a režiséra Stephena Temperleyho.
Oproti jiným kusům, které se životem Jenkinsové zabývají (populární je u nás především hra Petera Quiltera Je úchvatná!, případně snímek Božská Florence s Meryl Streepovou), se Temperley zaměřil na osobnost Cosmy McMoona. Právě skrze pianistu a hudebního skladatele, který dělal Jenkinsové falešným áriím nejčastěji doprovod, vypráví zpěvaččin příběh.
Výtah z recenze Tomáše Šťástky, DNES.cz
Bára Štěpánová se za roli madam Jenkinsové umístila v širší nominaci na Cenu Thálie 2022.

Více na www.baroknidvurborotin.cz 

Vstupenky v distribuci na prodejních místech Ticketportal a nebo je můžete zakoupit online přímo na ticketportal.cz a ihned vytisknout - HOMEtickets!!
Další info:
slevy NE / bezbariérový přístup ANO / Vstupenky ZTP/P platí vždy pro dvě osoby - pro držitele průkazu ZTP/P a jednu osobu jako doprovod, každý jiný návštěvník musí mít vlastní vstupenku

Galerie/Média