KANTÁTA

Datum Místo
PŘESUNUTO Z 05.04.2020, NOVĚ: 29.09.2020 OD 18:00 Synagoga Heřmanův Městec, Heřmanův Městec Objednat u TicketPortalu
ZAVŘÍT 
×

KANTÁTA

Více termínů

KANTÁTA

Z důvodu nařízení Bezpečnostní rady státu, která zakázala od 10.3.2020 veškeré sportovní, kulturní a jiné hromadné akce nad 100 lidí, se akce přesouvá z 5.4.2020 na 29.9.2020
Vstupenky zůstávají v platnosti

Barocco sempre giovane
Gustáv Beláček – bas
Vilém Veverka – hoboj
Jiří Lábus, Vilma Cibulková, Vilém Udatný – recitace
Eva Lustigová – režie

Zdánlivě nesourodé spojení dvou velkých uměleckých děl. Kantátu Ich habe genug (Mám již všeho dost) pro sólový bas, hoboj a smyčce zkomponoval Johann Sebastian Bach roku 1727 na text neznámého autora. Odkazuje na vyprávění o zbožném starci z jeruzalémského chrámu, Simeonovi. Tématem je smrt jako vysvobození ze světa prostoupeného bídou a zoufalstvím. Epická báseň Arnošta Lustiga „Kantáta“ je obžalobou nejhrůznějšího zločinu v historii lidstva, Šoa. Navzdory tomu ani jedna z těchto kompozicí nekončí beznadějí: „Říkají nám naši mudrcové, že sice není možno neplakat, že ale věčný pláč nás samotné by zničil, až bychom byli jako ti, nad nimiž pláčeme… Budoucnost je jinde, neboť vzpomínka je jenom polovina bytí“. (Arnošt Lustig)

Na programu: 
J. S. Bach – Preludium d moll pro sólové violoncello
A. Lustig – epická báseň „Kantáta – tanec šílených“
J. S. Bach – Kantáta „Ich habe genug“ BWV 82
Synagoga v Heřmanově Městci
Vstupné: 390 Kč

Tento web využívá technické cookies, které zajišťují jeho základní funkčnost, a základní analytické cookies k analýze jeho návštěvnosti. Více informací v Zásadách ochrany osobních údajů.