Jen pravdu drahý

Datum Místo
4. 3. 2024 19:00 (po) KC Semilasso, Brno Objednat u TicketPortalu
Více termínů

JEN PRAVDU, DRAHÝ
(FLORIAN ZELLER)
francouzská komedie o nevěře, ve které se lže jako o závod.
Režie Antonín Procházka

hrají: Jan Čenský, Dana Morávková, Josef Carda, Štěpánka Křesťanová

Délka představení: cca 2 hodiny s přestávkou

Brilantně rozehraný příběh čtveřice Pařížanů a jejich (ne)bezpečných vztahů. Michel musí lhát, protože jinak nedokáže ustát situaci, v níž už půl roku podvádí manželku s Alicí, ženou svého nejlepšího přítele Paula. Naštěstí mají dokonalý systém, takže na jejich poměr nikdo nemůže přijít a tudíž nikomu nepůsobí žádnou bolest. Jednou ale systém poruší a Michelova žena Laurence jako by začínala něco tušit.
A co když na všechno navíc ještě přijde Paul? Anebo je to ještě úplně jinak? Michel ani trochu není připravený na možnost, že by se karta mohla obrátit. A události naberou nečekaný spád...

Florian Zeller je nejhranější francouzský dramatik současnosti. Jeho skvělá komedie o nevěře a „umění“ lhát má v sobě cosi z tradice toho nejvyššího francouzského bulváru. Hlavní roli Michela psal autor přímo pro Pierra Arditiho, špičkového představitele pařížského komediálního herectví dneška. Původní inscenaci režíroval zkušený Patrice Kerbrat, který mj. režíroval i slavné původní uvedení Kumštu neboli Obrazu Yasminy Rezy, právě s Arditim v roli Yvana.

Galerie/Média

Mohlo by se Vám líbit

Nebyly nalezeny žádné další akce stejného typu

Další akce