Jarní koncert - JK Band 30 let

Datum Místo
17. 5. 2020 19:00 (ne) KD Hronovická, Pardubice ZRUŠEN
ZAVŘÍT 
×

Jarní koncert - JK Band 30 let

Více termínů

Tradiční jarní koncert swingového, jazzového a tanečního orchestru JK Band Pardubice se koná u příležitosti výročí 30 let od založení JK Bandu a výročí 90 let od narození jeho zakladatele a známého pardubické hudebníka a kapelníka Jaroslava Khaila. Ten v roce 1990 založil velký swingový orchestr v big bandovém obsazení a použil dříve užívaný název pro menší taneční orchestr. Z původně jednorázové akce se stala tradice pořádání pravidelných koncertů, která trvá nepřetržitě již 30 let.

JK Band tak navazuje na historii velkých swingových orchestrů působících v Pardubicích od 50. let minulého století. Hosty tohoto výročního koncertu budou především vokální sólisté, kteří s JK Bandem za uplynulých 30 let buď spolupracovali nebo byli přímo jeho členy. Za doprovodu JK Bandu vystoupí zpěvačky Lubica Smitková a Petra Sirůčková, oblíbený pardubický zpěvák Josef Sochor a dále zpěváci Richard Köhler a Michal Hulín. Všichni hosté si připravili několik swingových standardů a oblíbených populárních písní z repertoáru českých a světových zpěváků. V programu zazní mj. i písně z repertoáru slavné zpěvačky Natalie Cole, která by se letos dožila 70 let a písně předních světových interpretů z oblasti jazzové, swingové a populární hudby. Kromě zmíněných hostů budou zpívat i stálé zpěvačky orchestru Zuzana Grohová a Milena Dobrovolná. Dále na koncertu vystoupí bývalí kapelníci a dirigenti JK Bandu - saxofonista Slavomír Fidra a trombonista Jiří Třos. Jako zvláštní host vystoupí profesionální houslista Zdeněk Häckl. Orchestr bude řídit kapelník a saxofonista Pavel Kopecký, slovem bude provázet Renata Bečková-Klečková.

www.jkbandpardubice.cz

Tento web využívá technické cookies, které zajišťují jeho základní funkčnost, a základní analytické cookies k analýze jeho návštěvnosti. Více informací v Zásadách ochrany osobních údajů.