JIŘÍ BÁRTA - VIOLONCELLO

Datum Místo
12. 12. 2019 19:00 (čt) Divadlo Na Maninách, Na Maninách 32a, Praha 7, Praha Objednat u TicketPortalu
ZAVŘÍT 
×

JIŘÍ BÁRTA - VIOLONCELLO

Více termínů

JIŘÍ BÁRTA - VIOLONCELLO
Johann Sebastian Bach: Suity pro violoncello č. 1 G Dur a č. 3 C Dur
host: JOSEF BÁRTA ml. violoncello

JIŘÍ BÁRTA st.
vstoupil na hudební scénu na přelomu 90. let a brzy se dostal do mezinárodní ligy předních violoncellistů. Studoval v Praze u Josefa Chuchra a Mirka Škampy a v Kolíně nad Rýnem u Borise Pergamenščikova. V roce 1991 obdržel cenu Europäische Förderpreis für Musik v Drážďanech a v témže roce také získal Rostropovich-Hammer Award v Los Angeles. Spolupracuje s předními českými a mezinárodními orchestry, dirigenty a komorními tělesy, je pravidelně zván na přední festivaly a pódia (Edinburgh, Berlín, Bratislava, Pražské jaro, Salzburk - Schubert Festival 1997, Teatro Colon, Suntory Hall, Wigmore Hall).
Jeho koncertní počiny z poslední doby zahrnují turné po celém světě, kde spolupracuje nejen s Českou filharmonií a se Symfonickým orchestrem FOK, ale například i s Berlínskými symfoniky ("Koncert tisíciletí"). Jiří Bárta hraje na nástroj Gagliano z roku 1785.
JOSEF BÁRTA ml.
narozen 2008, se učí hře na violoncello od svých šesti let u Kateřiny Hroníkové. V roce 2018 získal 1. cenu na mezinárodní violoncellové soutěži Jana Vychytila v Praze, následovala vystoupení s jeho sestrou klavíristkou Aylou na Hudebním festivalu ve Znojmě či v Martinů sále pražské HAMU, letos pak s Komorním orchestrem České filharmonie ve Valticích. Často vystupuje se svým otcem. Je nadšeným fotografem, jezdí na kole, plave, skáče a dělá akrobatické kousky všude kde to jde i nejde.

Vstupenky v distribuci na prodejních místech Ticketportal a nebo je můžete
zakoupit on-line přímo na ticketportal.cz a ihned vytisknout - HOMEtickets!!
Další info:
slevy NE / bezbariérový přístup NEUVEDENO

Galerie/Média

Tento web využívá technické cookies, které zajišťují jeho základní funkčnost, a základní analytické cookies k analýze jeho návštěvnosti. Více informací v Zásadách ochrany osobních údajů.