JAN GARBAREK GROUP

Datum Místo
11. 4. 2021 20:00 (ne) Forum Karlín, Pernerova 676/51, Praha 8, Praha Objednat u TicketPortalu
Více termínů

Koncert Jana Garbarka je z důvodu zhoršení koronavirové situace přesunut na 11. dubna 2021

Milí přátelé, dlouho to vypadalo nadějně, ale nakonec vám s velkou lítostí musíme oznámit, že koncert Jana Garbarka plánovaný na 1. října 2020 je z důvodu výrazného zhoršení situace s koronavirovou epidemií v České republice přesunut na 11. dubna 2021 opět do Fora Karlín.
Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Pokud by vám nový termín nevyhovoval, je možné je vrátit do 31. října 2020 v síti Ticketportal v místě zakoupení.
Děkujeme za pochopení a veškerou trpělivost. Držme si palce, aby se situace zlepšila.

Norský saxofonista Jan Garbarek na sebe upozornil v 15 letech výhrou v národní amatérské soutěži. Dnes jedna z největších jazzových hvězd je zdrojem inspirace pro řadu hudebníků po celém světě a má skvělé výsledky i jako skladatel. Po obdržení čestné ceny Norské kulturní rady v roce 2004 se o něm psalo jako o důležité vstupní bráně zájmu o norský jazz.
Garbarek hrál na festivalech ve Varšavě a v Praze již v roce 1966. Jeho kvarteto s Terje Rypdalem, Arildem Andersenem a Jonem Christensenem hrálo v klubech a na festivalových podiích. Spolupracoval také s americkým jazzovým hudebníkem Georgem Russellem, který považuje Garbarka za největšího tvůrce evropského stylu po Djangu Reinhardtovi. V sedmdesátých letech Garbarek spolupracoval s kvartetem Jana Erika Volda, v němž hrái Bob Stensson, Palle Danielson a Jon Christensen a kvartetem s
Keitha Jarretta. Pozdnější hudební spolupráce zahrnovala hudebníky jako je Charlie Haden, Eberhard Weber a Agnes Buen Garnås. Jan Garbarek se v posledních 20 letech zaměřil hlavně na The Hillard Ensemble a svou vlastní kapelu.

V poslední době představuje svůj nový koncertní repertoár svého kvarteta, ve složení:
Jan Garbarek – saxofon, Rainer Brüninghaus – klávesy, Yuri Daniel - el. basová kytara, Trilok
Gurtu – perkuse

Tento web využívá technické cookies, které zajišťují jeho základní funkčnost, a základní analytické cookies k analýze jeho návštěvnosti. Více informací v Zásadách ochrany osobních údajů.