HRADIŠŤAN & JIŘÍ PAVLICA

Datum Místo
10. 3. 2020 19:00 (út) MěDK ELEKTRA, Masarykova 950, Luhačovice, Luhačovice Objednat u TicketPortalu
ZAVŘÍT 
×

HRADIŠŤAN & JIŘÍ PAVLICA

12. 3. 2020 19:00 (čt) Kulturní dům Frýdek, Heydukova 2330, Frýdek-Místek, Frýdek-Místek Objednat u TicketPortalu
ZAVŘÍT 
×

HRADIŠŤAN & JIŘÍ PAVLICA

13. 3. 2020 19:00 (pá) Sokolovna, Tyršova 880, Hranice, Hranice I - Město Objednat u TicketPortalu
ZAVŘÍT 
×

HRADIŠŤAN & JIŘÍ PAVLICA

Více termínů

Hradišťan & Jiří Pavlica
je ojedinělé hudební seskupení s vysokou uměleckou i interpretační úrovní, nezvykle širokým žánrovým záběrem a netradičním repertoárem, jehož silným inspiračním zdrojem byla zejména v počátcích jeho existence lidová tradice. (viz historie) Od roku 1978 je uměleckým vedoucím Hradišťanu tvůrčí osobnost - houslista a hudební skladatel Jiří Pavlica, pod jehož vedením se dramaturgie začala postupně transformovat do širších souvislostí historických, geografických, ale i společenských. Vzrůstaly také interpretační nároky na členy souboru. Postupně se začala významně prosazovat autorská tvorba Jiřího Pavlici, která zcela převládá v posledních projektech.
Dnes je Hradišťan (v širší podobě i s tanečním souborem) profesionálním tělesem, které programově pracuje zejména s odkazem lidové tradice a jejím filozofickým přesahem. Překračuje hranice hudebních žánrů a spolupracuje s osobnostmi různých kultur celého světa. Je častým hostem, domácích i zahraničních festivalů tradiční, alternativní, ale i vážné hudby. Hradišťan spolupracuje s rozhlasem, televizí a filmem, koncertoval na 4 kontinentech, natočil více než 30 stěžejních zvukových nosičů a na mnoha dalších spolupracoval. Mezi kmenové sólisty patří Alice Holubová, Jiří Pavlica a David Burda.
Způsob práce, dramaturgie a umělecká úroveň řadí Hradišťan k originálním a nezaměnitelným tělesům české i mezinárodní hudební scény.
www.hradistan.cz

Vstupenky v distribuci na prodejních místech Ticketportal a nebo je můžete

zakoupit a vytisknout on-line přímo na ticketportal.cz - HOMEtickets!!
Další info:
slevy NE / bezbariérový přístup NEUVEDENO

Galerie/Média

Tento web využívá technické cookies, které zajišťují jeho základní funkčnost, a základní analytické cookies k analýze jeho návštěvnosti. Více informací v Zásadách ochrany osobních údajů.