HAZMAT MODINE (US)

Datum Místo
7. 6. 2023 19:30 (st) Futurum Music Bar, Praha 5-Smíchov Objednat u TicketPortalu
Více termínů

Hazmat Modine (USA)

Wade Schumann – diatonická harmonika, kytara, banjitar, zpěv / Erik Della Penna – zpěv, banjo, kytara / Joseph Daley – saxofon / Steve Elson - barytonsaxofon, tenorsaxofon, klarinet, duduk, flétna / Daisy Castro – housle, zpěv / Pamela Fleming – trubka, křídlovka / Patrick Simard – perkuse, bicí

Hazmat Modine se vrací do Prahy po 6 letech

Hazmat Modine je kapela v neustálém pohybu. Nadčasovost, inovace a obsahová bohatost trumfuje u nich nad módními trendy s krátkým trváním. Právě definicí poctivé muziky s americkými kořeny – ale také značně globálnějšími a exotičtějšími – fascinuje Hazmat Modine vzhledem i zvukem, neustálým hledáním a opravdovou angažovaností.

Kapelu založil v roce 1998 Wade Schuman, který skládá a zpívá téměř všechno, co kapela hraje a formuje její tvůrčí zaměření. Hazmat Modine začleňuje prvotní, hrdelní blues, funky, nefalšované R & B staré školy a nesčetné zvuky z jiných kultur, absorbované během neustálého koncertování ve více než 20 zemích světa. Schuman říká: »Hazmat Modine se snaží dostat k jádru toho, co dělá americkou muziku, imigranti dodávají charakter americké muzice. Probíhá tu přirozený vývoj. Americká hudba je v podstatě world music, protože se jedná o produkt všech diaspor, které tam kdy přišly.«
HAZMAT je slovo v americké angličtině pro nebezpečné látky, které je vidět na nákladních automobilech nebo speciálních popelnicích. MODINE je značka průmyslového ohřívače vzduchu, který visí v garážích a loftech umělců ... vyrábí se v Muncii v Indianě ... obě slova jsou americká, ale dohromady znějí dost exoticky. Lidé si často myslí, že HAZMAT je turecké slovo.
Hazmat Modine čerpá z bohatého podhoubí americké hudby od 20. a 30. let až do 50. let a počátku 60. let, mísí prvky raného bluesu, swingu, neworleanského R & B a jamajského rocksteady. Složení kapely napovídá o metodice Hazmatu. Schumanova kytara, diatonická harmonika a intenzivně zemitý zpěv udávají tón. Hutná baterie zvuků – tuba, harmonika, trubka, křídlovka, trombon, tenor- a barytonsaxofon, pikola a duduk, banjo, mandocello a havajská kytara – hledá strukturální a melodické vnější hranice pečlivě utkaných skladeb Hazmatu, zatímco kytary a bicí uzemní groove a akusticky je okoření.