Coppélia - Léo Delibes

Datum Místo
27. 1. 2024 18:30 (so) Divadlo Jiřího Myrona, Ostrava Objednat u TicketPortalu
28. 1. 2024 16:00 (ne) Divadlo Jiřího Myrona, Ostrava Objednat u TicketPortalu
10. 2. 2024 18:30 (so) Divadlo Jiřího Myrona, Ostrava Objednat u TicketPortalu
11. 2. 2024 16:00 (ne) Divadlo Jiřího Myrona, Ostrava Objednat u TicketPortalu
Více termínů

Divadlo Jiřího Myrona
Čs. legií 148/14, Ostrava - Moravská Ostrava

LÉO DELIBES
Choreografie a světelný design Giorgio Madia
Libreto Giorgio Madia podle Charlese Nuittera a Arthura Saint-Léona
Hudební nastudování Adam Sedlický
Scéna a kostýmy Domenico Franchi

"V mé verzi bude Coppélius mladý. Nedělám z něj temnou postavu. Je pro svůj výzkum velice vážně zapálený a publikum může trpět společně s ním, když děvčata zničí dotekem poklady jeho laboratoře. On reprezentuje šílený prvek lidské osobnosti, který je poháněný romantickou či sexuální utkvělou představou nebo možná nedostatkem přirozeného pocitu lásky. Prostě jen hledá společníka."
Giorgio Madia, choreograf inscenace

Komický balet Coppélia, který patří k nejoblíbenějším titulům klasického repertoáru, je inspirován povídkou německého spisovatele E. T. A. Hoffmanna, jenž je dnes považován za jednoho z předchůdců literárních žánrů hororu a fantasy.
Hrdina příběhu, Coppélius, zlomyslný konstruktér mechanických hraček, zasáhne do života zamilované dvojice Franze a Svanildy svou oživlou loutkou, svůdnou mechanickou panenkou Coppélií.

Italský choreograf Giorgio Madia výrazně proměnil charakter Coppélia. Nedělá z něj jednoznačně temnou postavu, publikum s ním v podstatě soucítí.
Madia spojuje neoklasickou baletní techniku s propracovanou vizuální stránkou inscenace a jeho světelný design spolu s nápaditou scénou italského scénografa a kostýmního výtvarníka Domenica Franchiho posunují inscenaci směrem k výrazně vizuálnímu scénickému umění a slibují okouzlující a mimořádnou podívanou.
Premiéra 19.03.2020, Divadlo Jiřího Myrona

Vstupenky v distribuci na prodejních místech Ticketportal a nebo je můžete zakoupit a vytisknout on-line na ticketportal.cz - HOMEtickets!!