Bosé nohy v parku

Datum Místo
24. 1. 2024 19:00 (st) Divadlo U Hasičů, Praha 2-Vinohrady Objednat u TicketPortalu
9. 2. 2024 19:00 (pá) Divadlo GONG, Praha Objednat u TicketPortalu
Více termínů

Autor: Neil Simon

Romantická komedie nejen o lásce. I to nejšťastnější manželství prochází občas zkouškou ohněm.

Osoby a obsazení Corie Bratterová Anna Linhartová Paul Bratter Radúz Mácha Ethel Banksová Veronika Freimanová Victor Velasco Rudolf Hrušínský

 

Mezi novomanžely to správně jiskří, ať už se hádají či milují

Líbánky skončily. Mladí novomanželé Corie a Paul se vydávají na dlouhou trať každodenní manželské rutiny a začínají si budovat společné hnízdečko lásky.

Jde o to, jak přežít první společnou noc v maličkém nezařízeném bytě v pátém poschodí bez výtahu, kde není ani postel a kam zatéká a fičí a nefunguje topení. Jak vůbec přežít vztah a život ve dvou, když protiklady se jak známo přitahují?

Zatímco ona řeší špagety s úžasnou omáčkou z mořských plodů připravené v krajkovém negližé, jeho vzrušuje spíš právnický případ, který mu jako začínajícímu advokátovi svěřili.

Do příběhu mladých novomanželů brzy vstupuje jejich soused, exotický sukničkář Victor a Coriina konzervativní matka Ethel, která znovu zahoří mateřskou láskou. Manželství zažívá opravdový křest ohněm.

Bosé nohy v parku nabízí úžasnou podívanou na první novomanželské trable, které jsou ale podány  s takovým vtipem a nadhledem, že se divák baví od začátku až do konce. Mezi Paulem a Corií to zkrátka správně jiskří, ať už se hádají či milují.

Nejnovější inscenace divadelní hry Neila Simona, kterou možná znáte z filmového zpracování s Jane Fondovou a Robertem Redfordem. Režisérka Kateřina Iváková a herečka Veronika Freimanová se znovu setkávají při divadelní spolupráci po předchozí úspěšné inscenaci Příliš drahá Mathilda (společně s Jiřinou Jiráskovou a Vladimírem Dlouhým).

Galerie/Média