Blue Romantic Cimbal

Datum Místo
25. 11. 2023 17:00 (so) Emauzský klášter, Praha Objednat u TicketPortalu
Více termínů

Sváteční adventní koncert Blue Romantic Cimbal
z cyklu MODRÉ KONCERTY s Blue cimbálem

Blue Cimbal (Roman Veverka jako primáš a vedoucí osobnost) - je pop-rockové uskupení hudebníků, jež přináší svým hraním radost z hudby v jejích různých podobách a žánrech, s exkluzivně vytvořenými aranžemi. Jde o propojení světové hudby lidové, která se posléze dostává do přesahu hudby tak zvaných "hitovek" - tedy rockové, filmové, muzikálové atd. ( stará francouzská hudba, přes moravské motivy až k U2, Stingovi, Pink Floyd, Leonardu Cohenovi aj .
Vlastní aranže pop - rockového hraní - s určitým nábojem právě lidové hudby - se propisuje ve všech skladbách. Nedílnou součástí vystoupení je i nádherná vizuální atmosféra, na kterou se hodně dbá - skrze "modrou světelnou kulisu".

Blue Cimbal jako samotný hudební nástroj je PRVNÍ elektrifikovaný - speciálně snímaný cimbál, jehož tóny se mísí s elektronickými efekty, které přináší nové zvukové možnosti tak, jako např. u elektronického piana, či kytary. Budete zasaženi poslechem ne jednoho nástroje, ale hned tří až čtyř. To tento unikátní nástroj dokáže.
Koncert Blue Romantic Cimbal, který rozehraje Roman Veverka, dává vyniknout intimní poloze ve spojení hlasu a specifických možností cimbálu, které nejlépe vyzní v baladických písních. Tento projekt je zajímavý tím, že průvodní slovo Vás zavede k hudbě, jako spojovacímu prvku všech žánrů, kde vždy vykrystalizuje spojení a vnímání - posluchač - hudba - atmosféra ...
Na modrý cimbál hraje Roman Veverka, který má i brilantně sestavené slovo pro posluchače, kterým fundovaně ozřejmí veškeré taje nástroje. Samozřejmě dojde i na dotazy posluchačů.
Po koncertu následuje autogramiáda a prodej CD nosičů.

Koncert vznikl jako úvodní koncert k cyklu "Modrých koncertů", které Agentura Andante produkuje v roce 2024 v různých podobách po celé republice.
V ceně vstupenky je i prohlídka Emauzského kláštera a přilehlých zahrad, v případě konání výstavy v klášteře je vstup na tuto výstavu volný.

Vstupenky v distribuci na prodejních místech Ticketportal nebo je můžete zakoupit online přímo na ticketportal.cz a ihned vytisknout - HOMEtickets!!
Další info:
nečíslovaná sedadla - open sitting / délka koncertu cca 100 minut (včetně krátké přestávky) / slevy NE / bezbariérový přístup NE
Dopravní spojení:
Metro B, stanice Karlovo náměstí; tramvajová zastávka Moráň nebo Karlovo náměstí, linky č. 2, 3, 4, 6, 10, 14, 16, 18

Galerie/Média