Balet St. Petersburg - LOUSKÁČEK

Datum Místo
3. 12. 2019 19:00 (út) Divadlo Hybernia, nám. Republiky 4, Praha 1, Praha Objednat u TicketPortalu
ZAVŘÍT 
×

Balet St. Petersburg - LOUSKÁČEK

Více termínů

Ruský klasický balet St. Petersburg
založil první sólista Mariinského divadla Andrej Batalov a soubor hned po úvodní premiéře obdržel obdiv a úctu petersburgského obecenstva.
Hlavním cílem souboru je udržet tradici klasického tance, baletní techniky a duch romantismu v každém představení. "Balet, to je královna tanců," dodává Andrej Batalov.
Soubor s velikým úspěchem tancoval ve Španělsku, Švýcarsku, Německu, Francii, Itálii, i v Japonsku, na Novém Zélandu a v dalších zemích.

Louskáček
Příběh ve sváteční atmosféře Štědrého večera, kdy na návštěvu malé Klárky a jejího bratra přicházejí jejich kamarádi se svými rodiči.
Na slavnosti se objevuje tajemný strýček Drosselmayer, který byl pozván, aby se staral o zábavu dětí. Strýček uspořádá loterii, ve které Klárka vyhraje loutku Louskáčka. Večer se chýlí ke konci a Klárka odchází spát, bez Louskáčka.
Nastala noc, Klárka nemůže spát a vrací se ke stromečku kde také usne. Odbíjí půlnoc, když v tom všechny hračky ožijí. Vojáčci vyrážejí do útoku proti myším a Louskáček svádí urputný boj s králem myší. Klárka pomůže Louskáčkovi k vítěztví. Myši odtahují svého pořezaného krále, ale Louskáček leží jako mrtvý. Klárka volá o pomoc.
Opět se objevuje strýček a proměnuje Louskáčka v krásného prince. I klárka najednou vyrostla. Princ ji odvádí do svého království kde se na jejich počest pořádá slavnost. Nakonec se Klárka probouzí z krásného vánočního snu s loutkou Louskáčka v náručí.

Vstupenky v distribuci na prodejních místech Ticketportal a nebo je můžete 
zakoupit on-line přímo na ticketportal.cz a ihned vytisknout - HOMEtickets!!

Další info:
slevy NE / Sekce ZTP/P-DISABLED je vyhrazena pro vozíčkáře, pro držitele průkazu ZTP/P a pro doprovod ZTP/P (jedna osoba) / bezbariérový přístup ANO, přízemí / každý návštěvník musí mít vlastní vstupenku

Galerie/Média

Tento web využívá technické cookies, které zajišťují jeho základní funkčnost, a základní analytické cookies k analýze jeho návštěvnosti. Více informací v Zásadách ochrany osobních údajů.