BALANESCU QUARTET (RO/ UK)

Datum Místo
3. 10. 2018 19:30 (st) Palác Akropolis, Kubelíkova 27, Praha 3, Praha Objednat u TicketPortalu
ZAVŘÍT 
×

BALANESCU QUARTET (RO/ UK)

Více termínů

Balanescu Quartet
Rumunsko/ Velká Británie | R+

Alexander Balanescu, vizionář spojující Kraftwerk s Johnem Cagem

Ansámbl rumunského houslisty Alexandera Balanescu patří do stejné třídy jako světově nejúspěšnější komorní těleso Kronos Quartet - ale na rozdíl od něj se zaměřuje výhradně na experimentální žánry a stylové přesahy.

Dlouhodobě spolupracuje s anglickým minimalistickým skladatelem Michaelem Nymanem, hraje akustické verze elektronických skladeb skupiny Kraftwerk, podílel se na albu Bartók maďarské skupiny Muzsikás, účastnil se koncertního turné Pet Shop Boys a v repertoáru má skladby Johna Cage, Davida Byrna, Philipa Glasse i Yellow Magic Orchestra. Mezi osobnostmi soudobé hudby je řazen k nejodvážnějším vizionářům i hudebním znalcům: zkomponoval “surrealistickou minioperu” Ostrov – setkání Robinsona Crusoa s kanibaly, a k jeho nejžádanějším projektům patří multimediální představení, věnované odkazu velké rumunské zpěvačky Marie Tanase, která čerpala z pijáckých písní cikánských kapel rumunského venkova.

Balanescův koncert v Praze přinese jak ukázky z projektu Maria T, tak i skladby Kraftwerk a též ochutnávku chystaného alba Transrapsodia.

Galerie/Média