Ať žije Bouchon !

Datum Místo
Více termínů

Ať žije Bouchon!

Břitká komedie pojednává o tom, kam až může vést snaha o maximální využití evropských dotací. Zapadákov, odkud se většina obyvatel již odstěhovala. Starosta Jacques rozdává evropské dotace obyvatelům, aby je v této díře udržel a spolu se svým třicetiletým bratrem Nikolasem, (který je doposud žákem základní školy) a svou sekretářkou Odettou (která pobírá penzi jako válečný veterán) se snaží svoje město zachránit.

„Bez evropských dotací jsme v troubě!“ A tak se snaží vyždímat z EU peníze na nejrůznější nesmyslné projekty: Pošle do Bruselu návrh na vybudování přístavu ve vnitrozemí, vyprojektuje sjezd z dálnice Murmanks-Gibraltar a zasadí květináč s banánovníkem na pole, které nazve banánovou plantáží. Odvážné plány překazí příjezd úředníka z Bruselu, který provádí inspekci podezřelých dotací. Kontrolor nařídí starostovi vrátit peníze EU a zaplatit mastnou pokutu. Odolá bruselský úředník láskyplné péči sekretářky Odetty? Odvrátí se tak likvidační pohroma pro město?

Hrají Jan Šťastný, Jiří Hána, Libor Jeník, Jarmil Škvrňa, Josef Zýka, Kamila Špráchalová, Barbora Šťastná Petrová, Vlasta Žehrová

Režie Libor Jeník