100 LET REPUBLIKY: BEDŘICH SMETANA - MÁ VLAST

Datum Místo
28. 10. 2018 19:00 (ne) Palác Žofín - Velký sál, Slovanský ostrov, Praha 1, Praha Objednat u TicketPortalu
ZAVŘÍT 
×

100 LET REPUBLIKY: BEDŘICH SMETANA - MÁ VLAST

Více termínů

100 LET REPUBLIKY - BEDŘICH SMETANA - MÁ VLAST

Oslavy sta let státnosti si lze jen velmi těžko představit bez klenotu, který nám závidí celý svět, bez Smetanovy Mé vlasti. Dílo výstižně charakterizuje Daniel Barenboim, nejslavnější světový dirigent současnosti: "Má vlast je plná české historie, české krajiny i českých pocitů. To dílo nemá ve světě mírou svého zdravého vlastenectví obdoby."
5. listopadu 1882 měl cyklus symfonických básní Má vlast premiéru právě v prostorách Paláce Žofín. Premiéry se zúčastnil i již zcela neslyšící Bedřich Smetana. A 5. listopadu 2017, v den 135. výročí od prvního uvedení, hostil Palác Žofín opětovné uvedení Mé vlasti. Dlouhotrvající potlesk ve stoje, nenechal nikoho na pochybách, že toto vlastenecké dílo má s Palácem Žofín, velmi silné pouto.
V roce 2018, kdy si připomínáme 100 let od vzniku Československa, najde Má vlast svůj domov opět na Slovanském ostrově v Praze. Vyšehrad, Vltava a další čtyři symfonické básně se majestátně rozezní ve velkém sálu Paláce Žofín v nejdůležitější den v rámci české státnosti, v den stého výročí vzniku Československa.

Vstupenky v distribuci na prodejních místech Ticketportal a nebo je můžete
zakoupit a vytisknout on-line přímo na ticketportal.cz - HOMEtickets!!
Další info:
slevy NE/ bezbariérový přístup ANO/ zvláštní sektor pro vozíčkáře, držitele průkazu ZTP/P a jejich doprovod (1 osoba) ANO

-TH-

Galerie/Média